АудиоПортал ИНФО

Аудиофорум профессиональных любителей
Текущее время: 25 апр 2024

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: AD9833 - питання
СообщениеДобавлено: 17 дек 2022 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 май 2014
Сообщения: 825
Откуда: Україна, Горлівка
Возраст: 64
Добридень всім. Задам питання. А чи хтось не працював із AD9833? Що їй гнати по SPI, як? Що в черзі попереду — MSB, LSB. Яка послідовність бітів в слові? Всі мої намагання нічим очікуваним не закінчились. Можливості обмежені, а творчій свербіж спокою не дає. Прикручую до STM32, аналізатор каже, що все, що я пишу програмно, я маю на виході. AD-шка чи зовсім не сприймає інфу, чи чи якось не так її інтерпретує. Мізки вже киплять. AD-шку змінити — в принципі напевне можливо, але тут це півроку часу. Дякую заздалегідь.

_________________
ХИРЭ


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: AD9833 - питання
СообщениеДобавлено: 20 дек 2022 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 май 2014
Сообщения: 825
Откуда: Україна, Горлівка
Возраст: 64
Питання знімається. Проблема вирішена.

_________________
ХИРЭ


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: AD9833 - питання
СообщениеДобавлено: 21 дек 2022 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 май 2014
Сообщения: 825
Откуда: Україна, Горлівка
Возраст: 64
На всяк випадок розповім, в чому був сенс і проблема. А бо як хтось забажає зробити щось схоже.
Забажав я модернізувати свій працюючий, але несправний характерограф Х1-46. Відсутній режим логарифмічної функції частоти при качанні. В нього два генератора — один кварцований, другий — ГУН. ГУН управляється або лінійною напругою, або логарифмованою від тієї ж лінійної. Логарифматор досить примітивний, на діодах, але на ті часи іншого не було. Так ось я і вирішив вжити замість всього цього DDS на AD9833. І ніяк не вдавалось запустити її під управлінням STM32F103C6T6. Ну С8 я просто не знайшов, але різниця у розмірі флешу. Хоча проекти для С8 на С6 напряму не переносяться, мабуть щось з адресами при налаштуванні. Працюю в Cube IDE. Включив апаратний SPI у режимі Transmit only master, 16 біт, MSB — first, CPOL — High, CPLHA — 1 Edge, NSS — Software. І ніяк воно не йде. Перепробував всілякі варіанти — нічого. Вже поставив другу АД-шку (була) — те ж саме. І от звернув увагу на те, що логічний аналізатор (він має змогу декодувати протокол) не розпізнає перше слово. Подальші — нормально, все те, а перше — похибка. Виявилось, що сигнал SCLK і після ініціювання режиму SPI СТМ-ки є 0 :shock: ! При передачі він спершу встановлюється в 1 і далі йде передача, як зазвичай. При цьому сигнал FSYNK, до того перебуваючи в 1 скидається в 0, але в програмі це здійснюється перед процедурою передачі. І відбувається така картина: FSYNK вже в нулі, а SCLK ще в нулі. І АД-шка сприймає початок фрейму, коли першим йде не спадання фронту SCLK, а зростання. Після першого переданого слова все стає гаразд, SCLK залишається високим. Першим йде слово управління, воно не сприймається і все, далі казна що. Проблему вирішено тупо в лоб. До початку головного циклу передав щось (в мене було 0) по SPI не торкаючи програмно FSYNK. Посилка уходить в нікуди, трохи займає памʼяті, але нічого іншого я не вигадав. Після цього все запрацювало, як бажано. Режим свіп мене відверто потішив.
Тобто: в програмі для передачі коду частоти першим передається молодше слово, за ним — старше, все йде старшим бітом вперед. Режим SPI — mode 2. Для режиму свіп першим передається слово управління, в якому не зачіпається біт Reset, а вказується тільки адреса регістрів частоти. В мене це 0х2000. Далі код частоти і більш нічого. [0Х2000 — LSB(кода частоти) — MSB(кода частоти)] і так в циклі до кінця. Генерується синус без розриву фази. За якою функцією буде змінюватись частота — за вашим бажанням. Ось і все.


У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

_________________
ХИРЭ


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: AD9833 - питання
СообщениеДобавлено: 28 дек 2022 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 31 май 2014
Сообщения: 825
Откуда: Україна, Горлівка
Возраст: 64
https://youtube.com/shorts/vzRETepX2RY?feature=share
Ось таке маю. Свіп 0-250кГц із кроком 1Гц.

_________________
ХИРЭ


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 36


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron
POWERED_BY
Русская поддержка phpBB